Anton Corbijn

fotograaf

Anton Corbijn is een Nederlandse fotograaf, filmregisseur en videoclipregisseur. Geboren in Strijen, Nederland, begon hij zijn carrière rond 1975 als muziekfotograaf. Hij staat internationaal bekend om zijn kenmerkende zwart-wit portretfotografie en langdurige visuele samenwerkingen met iconische muzikanten zoals U2, Depeche Mode en Tom Waits. Zijn werk verkent vaak de kruising tussen muziek en beeldende kunst, gekenmerkt door een korrelige, atmosferische esthetiek. Naast fotografie heeft hij talloze high-profile videoclips en speelfilms geregisseerd, waaronder de Ian Curtis biopic 'Control'.[1,4,5]

Thema's

  • portretkunst
  • muziekcultuur
  • zwart-witfotografie

Boeken

Werk van Anton Corbijn

  • Waits/Corbijn '77-'11 2011 · Schirmer/Mosel · boek · Engels ISBN 9783829605557 Photographs by Anton Corbijn.

Referenties

  1. Anton Corbijn. Wikipedia link
  2. A very young Anton Corbijn (Photographer and director). Facebook link
  3. Anton Corbijn. Science Museum Group Collection link
  4. Anton Corbijn - Alain Elkann Interviews. Alain Elkann Interviews. 2023 link
  5. Anton Corbijn | World Press Photo. World Press Photo link